Mina ja käsitöö

Olen, nagu Sinagi, loov hing omandamas kogemust inimkehas.

Mulle meeldib luua. Selle üheks väljendusviisiks on mulle saanud käsitöö, peamiselt kudumise ja õmblemise vormis ning aeg-ajalt ka mõnd muud meetodit ja teisi materjale kasutades. Palju olen teinud endale. Samas olen ka mitmel korral juhtunud koos-looma teiste toredate inimestega ja nende soovide järgi.

/loe pikemalt/

Siin lehel jagan lugusid ja pildikesi oma loomingust.

Rubriigid: kudumine, õmblemine | Lisa kommentaar

Sall

Ühel noormehel oli soov “vanaema salli” järele ehk sellise salli järele, milliseid vanaema talle kunagi kudunud oli. Sai tema soovil musta-valge triibuline sall kootud :) Nüüd, umbes 7 aastat hiljem, on sall ikka kasutusel.

Rubriigid: kudumine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Sinine siidist kleit punase gerberaga

Ülikooli esimese lõpuaktuse jaoks sai õmmeldud omale sinisest siidist kleit, kuhu lasin peale tikkida punase gerbera.

Rubriigid: kleit, õmblemine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Nuku voodiriided

Mõne aasta eest sai üks väike tüdruk jõuludeks nukuvoodi. Mul paluti nendeks samadeks jõuludeks õmmelda sellele nukuvoodile sobivad voodiriided. Kangas on väikeste lillede mustriga. Tekikoti servas on pits. Padjapüüri sisse tegin ka padja ja tekikoti sisse teki – täiskomplekt :)

Rubriigid: õmblemine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Punane kott

Mul paluti õmmelda üks kott. Soov oli inspireeritud sinisest sametkotist, mille olin endale õmmelnud. Kott sündis minu ja tellija ühisloominguna – tema soovide ja minus esile tulnud ideede sünteesina. See oli rõõmus ja imeline protsess. Edasi jätkus selle koti areng poes materjale katsudes ja tellija soove meeles pidades. Tekkis uusi ideid, millest mõned jäid koti praegusele omanikule üllatuseks ;) Tööd sai rohkem kui algul planeeritud, aga see kott nii väga tahtis just selline saada ja seega ei saanud tegemata ka jätta :) Näiteks sai kotile tehtud vihmakate, et Hollandi vihmases ilmas kotil parem elu oleks. Äärmiselt tore ühis-looming ja projekt oli :) Koti omanik on ka väga õnnelik!

Tagasiside:
Meie ühine protsess andis mulle palju; kui tore on luua midagi koos, isegi virtuaalselt. Ja kui väga mulle meeldiks, et mul oleks palju rohkem raha, et ma saaksin maksta palju rohkem disaineritele ja teistele loovatele inimestele, et nad mulle asju teeksid. Nii palju rohkem ilu ja avardumist, kui massitoodangus, mida tänapäeval enamasti müüakse. Ma soovin sulle, et sul oleks nii palju rohkem selliseid tööotsi!

Fotod:

Rubriigid: kott, õmblemine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Mustast sametist kott

Musta puuvillasest sametist koti tegin Beckyle. Sametkoti esiküljel on lukuga tasku. Tasku ja koti vooder on siidist.

Tagasiside Becky’lt:
Ma ostsin Kristilt koti. See oli tellimuse järgi tehtud täpselt sobima minu sülearvutile ja sellel oli tasku lisavidinate jaoks. Ma pean ütlema, et see avaldas mulle väga muljet! Kõik mahub ideaalselt ja koti kvaliteet on imeline: ükski õmblus pole paigast ära. See on igas mõttes üsna täiuslik ja materjal on jumalik!

Fotod:

Rubriigid: kott, õmblemine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Sinine sametist käekott

Tegin omale puuvillasest sametist käekoti, millel saab sangasid vahetada ja ka muuta sanga pikkust. Lisaks saab siduda koti ümber erinevat värvi paelu, näiteks sama tooni nagu sang. Minu idee oli kasutada samat tooni sanga ja paela nagu riietus on, et oleks rohkem ühtsust. Vooder on puuvillane ja sees on mõned taskud.
All olevad pildid on kõik tehtud ühest kotist.

Fotod:

Rubriigid: kott, õmblemine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Minu uus seelik

Sain just valmis oma uue valge seeliku :) Lõige on pärit Burdast 11/2004.

Rubriigid: õmblemine, seelik | Sildid: , | 1 kommentaar

Külluse kukkur :)

Täna on ühe minu parima sõbranna sünnipäeva :) Ta saab 24. Paar päeva tagasi mõtlesin, mida talle kinkida. Mõtlesin talle raha kinkida, et ta saaks osta just seda, mida ise kõige rohkem soovib. Otsustasin kinkida 24€ – ühe iga aasta kohta. Seejärel tuli idee kinkida talle 24 1€ münti :) Ja sellele järgnes mõttelend, kuidas neid münte pakkida. Tulin mõttele teha väike külluse kukkur talle :)

Tänu Signitile sain trükkida ja pressida teksti koti peale :)

Ühele küljele sai kirja “Ullabriti külluse kukkur” ja teisele poole “Rõõmu ja tänuga”. Viimase idee on, et alati kui ta lisab kukrusse – saab – või annab kukrust, teeks ta seda Rõõmu ja Tänuga :) Ja seega püsib kohas, kus tunneb end olemas külluses ja rikkana :)

Siin see on:

Ja juba on mul tegemisel veel kaks sellist kotti ;)

Rubriigid: kott, õmblemine | Sildid: , | Lisa kommentaar

Pikk DROPS jakk kapuutsiga ripskoes

Eesti keelne mantli kudumise õpetus on siin.

Kasutasin Eskimo lõnga asemel Andes lõnga “sambla roheline” #7810 ning 9 mm vardaid.

Kasutasin M mõõtusid laiusel (silmuste arv) ja S mõõtusid pikkuste puhul. Küljeõmbluseid pole – kudusin ühe poole eest keskelt alates läbi seljaosa teise poole esiosa ees keskel oleva servani välja. Varrukad kudusin otse käeaukude külge – võtsin õpetuse ja tegin vastupidises järjekorras, edasi kudusin varrukad ringselt. Taskute kuju muutsin – lõin algul 13 silmust ja edasi 5 korda kasvatasin kummaski servas 1 silmuse kaupa (kokku 23 silmust). Taskud heegeldasin mantli külge.

Rubriigid: kudumine | Sildid: , | Lisa kommentaar